Batatina: Unë qysh du e dredhi, unë qysh du e zdredhi Superligën e Kosovës

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka komentuar fitimin e titullit të parë të Ballkanit në Superligën e Kosovës.

Ballkani dhe zyrtarisht është shpallur kampion në BKT Superligën e Kosovës, ndërsa biletën për evrop e kanë siguruar dhe Gjilani, Drita dhe Llapi.

I ftuar në emisioin Dueli Sportiv, trajneri i Llapit ka bërë një deklaratë në stilin e tij, duke ironizuar me titullin që e fitoi skuadra nga Suhareka.

” Unë qysh du e dredhi, qysh du e zdredhi Superligën e Kosovës, trajneri Ilir Daja nuk erdhi nga një skuadër kampione, por nga Partizani i Tiranës ku kishte dështuar, gabuam ne dhe Ballkani u bë kampion ” shtoi trajneri Batatina.

Përfundon pjesa e parë, Verona po i humb titullin Rosonerëve, Leao rikthen mysafirët

Ardit Iljazi është në gjendje të mirë, shpjegon momentin e goditjes (VIDEO)