Batatina përfundon në Displinë pas akuzave të rënda ndaj gjyqtarëve

Komisioni i Garave i Superligës në futboll ka hapur inicim disiplinor ndaj trajnerit te Llapit, Tahir Batatina pas akuzave në drejtim të gjyqtarëve gjatë ndeshjes me Gjilanin.

Në ndeshjen e xhiros së shtatë, Gjilani – Llapi e cila është zhvilluar të shtunën ka përfunduar me rezultat prej 2:1 për kuqebardhë.

Megjithatë, Batatina nuk është ndarë i kënaqur me ndarjen e drejtësisë dhe ka hedhur akuza në gjyqtarin Ajeti.

NJOFTIM:

ndaj kryetrajnerit të FC ”Llapi”, Tahir Batatina me nr ID.001144M77; motivi: Pas përfundimit të ndeshjes, në prononcimin për media, akuzon referin e ndeshjes dhe ata të VAR-it për humbjen e ndeshjes ndaj Gjilanit. Sipas xhirimeve televizive.

/Gazeta Olle/

Xhiro me ferrari në rrugët e Tiranës, Florian Marku rikthehet si kampion (VIDEO)

Toni Domgjoni, prurja e re te Kosova: Lojtar i Vitesses, ka lindur në Kroaci, luan si mesfushor