Batatina: Nuk e merituam humbjen sot, Ballkani vetëm futboll s’bëri

Ballkani ka shënuar fitore të rëndësishme në xhiron e 23-të të Superligës së Kosovës në futboll. 

Suharekasit mposhtën Llapin në derbin e javës, me rezultat minimal 1-0, me golin e vetëm të shënuar nga Ermal Krasniqi (73′), shkruan Gazeta Olle.

Pas ndeshjes, kryetrajneri i Llapit, Tahir Batatina, tha se nuk e kishin merituar humbjen dhe se golin e pranuar ia dhuruan vet ata skuadrës së Ballkanit.

“Ne s’kemi qenë sot në ditën tonë, Ballkani krijoi golin që ne ia krijuam vet. Vështirë është me u bo kampion pa asnjë aksion, asnjë goditjë në portë. Kampionati është i gjatë, dhe është larg për t’u vendos diçka. Mendoj që s’e merituam humbjen sot. Ballkani vetëm futboll s’ bëri sot. Nuk shënuam gola por e kemi sulmin më të mirë në superligë”, tha Batatina.

Ballkani me këtë fitore mbetet lider në elitën e futbollit kosovar, me 48 pikë të mbledhura. Llapi, në anën tjetër, ka 39 pikë dhe mbetet në pozitën e katërt në tabelë. /Gazeta Olle/

Nuhiu merr përsipër përgjegjësinë pas humbjes nga Drenica, ka disa fjalë edhe për ndeshjen e radhës ndaj Gjilanit

Daja i lumtur me fitoren ndaj Llapit: Kemi mposhtur një ekip pretendent