Batatina ankohet në gjykim në ndeshjen ndaj Shkupit, beson në ndeshjen e kthimit

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, është ndarë i pakënaqur edhe me gjykimin në Conference League, ku pësoi nga Shkupi me rezultat 2-0.

Batatina pretendon se Shkupi nuk e meritonte një fitore të tillë me vetëm dy raste në të gjithë ndeshjen, ndërsa sipas tij u ndihmua edhe nga referimi i dobët.

“Kjo fitore me dy gola është e pamerituar. Shkupi fitoi me vetëm dy raste që kishte në ndeshje”.

“Ne pësuam golin e parë në mënyrë naive, dhe pastaj të dytin në fund”.

“Kishte disa vendime të diskutueshme të gjyqtarëve, kështu që kur gjithçka përmblidhet, ne nuk e meritonim një humbje të tillë”.

“Por mendoj se kemi kohë të mjaftueshme për t’u përgatitur për takimin e kthimit. Ky avantazh në shtëpi nuk është i paarritshëm”.

“Ne do të përpiqemi ta anulojmë, edhe pse Shkupi është një ekip cilësor”, ka thënë Batatina në konferencën për shtyp pas ndeshjes.

Hendbollistet e reja i presin ndeshje të vështira në Evropianin në Shkup

Trajneri i Shkupit, Sedlloski pas ndeshjes me Llapin: Asgjë nuk ka mbaruar