Barcelonës i lëndohet ylli i skuadrës, mungon ndaj Benficas

Barcelona në ndeshjen e radhës që e zhvillon ndaj Benficas, në kuadër të Ligës së Kampionëve do jetë pa mbrojtësin Sergi Roberto.

Roberto nuk ka zhvilluar stërvitjen e fundit, derisa do mungojë në ndeshjen ‘vendimtare’ për katalunasit në garën më prestigjiozë në botë, transmeton lajmi.net.

Barcelona komunikoi që Roberto vazhdon të këtë probleme në këmbën e djathtë.

“Roberto vazhdon me probleme në këmbën e djathtë dhe kjo është arsyeja pse evolucioni do të shënojë disponueshmerinë e tij”, shkruhet në komunikatë.

 

Agim Ademi: FFK po punon intensivisht dhe në bashkepunim me UEFA dhe FIFA, që në të ardhmen Kosova të jetë pjesë e eventeve kryesore

Foto të veçanta, kur Broja “ëndërronte” të bëhej futbollist