Barcelona siguron lojtarin e Manchester Cityt me parametra zero

Mbrojtësi i Manchester City, Eric Garcia pritet që gjatë verës të transferohet te Barcelona.

Sipas gazetarit, Fabrizio Romano – marrëveshja mes Barcelonës dhe lojtarit është arritur.

Garcia pritet të nënshkruaj kontratë me ekipin nga Katalunia në qershor të këtij viti – me parametra zero.

Mbrojtësi spanjoll nuk arriti të tregonte shumë nga vetja dhe gjatë këtij sezoni kishte vetëm tri paraqitje në Premier League.