Barcelona shënon, por pas dy minutave pëson (VIDEO)

Realizohen dy golat të shpejt në finalen e Superkupës së Spanjës në futboll, ndërmjet Barcelonës dhe Athletic Bilbaos.

Janë “Katalunasit” ata që kaluan të parët në avantazh ndaj “Baskëve” pak para fundit të pjesës së parë, saktësisht në minutën e 40-të, me francezin, Antonie Griezmann.

Por, ky gëzim i futbollistëve të Barcelonës zgjati vetëm dy minuta, pasi në skenë doli, De Marcos që realizoi për golin e barazimit në të 42-tën minutë.

VIDEOT: