Barcelona – Real Madrid, bastoret shpallin fituesin

Bastoret favorizojnë Barcelonën kundër Real Madridit në Superkupën e Spanjës.

Për bastoren sportive, “bet365”, Barça është dukshëm favorite dhe fitorja e katalunasve kuotohet me 2, derisa ajo e Los Blancos me 3.30.

Që kjo ndeshje të ndahet baras, ka kuotën 4.

Sipas asaj që shkruan AS, triumfi i Barcelonës në Superkupën e Spanjës kuotohet me 1,8 derisa ajo e Real Madridit me 2, çka do të thotë se katalunasit janë favorit për të fituar këtë trofe.