‘Barcelona e sheh Pogban në TV’

Presidenti i Barcelonës, Josep Bartomeu e pranon se mesfushori Paul Pogba është lojtar që i pelqën, por ai ka një kontratë të cilën duhet ta respektojmë.

Francezi i ri është konsideruar si një nga lojtarët më të mirë në botën e futbollit dhe ka disa muaj që ka qenë i lidhur me një lëvizje larg Juventusit.

Megjithë një ndalim transferimi deri në janar të vitit 2016, e bënë Barcelonën që të stopohet, edhe pse janë të inrersuara tej mase për lojtarin.

“Pogba është një lojtar i mirë”, thotë presidenti i Barcelonës në një intervistë me RMC.

“Ai ka një kontratë me një klub italian, të cilat ne i respektojmë . Ne kemi një plan për disa lojtarë, por unë nuk mund të jap detaje. Tani për tani, ne duhet të gëzohemi duke e shikuar Pogba të luaj në televizion”.