Barcelona e gatshme të huazoj yllin e Man Cityt, gjatë afatit kalimtar të janarit

Barcelona raportohet se ka shprehur interesim për reprezentuesin anglez, Raheem Sterling.

“Sport” shkruan se Barcelona është në kërkim të një sulmuesi dhe Sterling shihet si ideali.

Sipas gazetës spanjolle, katalunasit do të tentojnë huazimin e anglezit në afatin e janarit.

Barça po mendon që ta paguajë gjysmën e pagës së lojtarit, kurse gjysma tjetër të paguhet nga kampioni në fuqi anglez.

Sterling ka humbur vendin e titullarit te Manchester City, pas ardhjes së Jack Grealish.

26-vjeçari ka kontratë të vlefshme me “Qytetarët” deri më 30 qershor 2023.

Edi Rama përfshin në Ushtri kampionet olimpike të Kosovës

Ramsdale apo Leno, Arteta tregon se cili do të jetë numri një i Arsenalit