Barcelona do t’i shes pesë futbollistë për ta rikthyer Messin në Camp Nou

Barcelona do të kërkojë të sjellë 100 milionë euro përmes shitjeve në mënyrë që të përmirësojë situatën e kufirit të pagave të saj këtë verë.

Presidenti i La Ligas, Javier Tebas ka shpjeguar në të kaluarën se klubi katalunas është rreth 180 milionë euro mbi kufirin e pagave të tyre për sezonin e ardhshëm siç janë gjërat, një shifër që duhet të plotësojë në shitje ose kursime për të regjistruar kontratat e Marcos Alonso, Gavit dhe Ronald Araujos.

Kohët e fundit u raportua gjithashtu se Barcelona ka paraqitur një plan veprimi për verën që do t’i shihte ata të bëjnë dy shitje të mëdha dhe të sjellin katër nënshkrime të reja këtë verë. Një nga ato nënshkrime do të ishte Lionel Messi.

Më pak se 24 orë më vonë, Mundo Deportivo ka raportuar se Blaugranasit duan të bëjnë të paktën 100 milionë euro nga shitjet këtë verë. E përditshmja katalanase ka nxjerrë në pah pesë lojtarë që do të jenë opsione për Barcelonën për t’i mbledhur ato para.

Inigo Martinez pritet të jetë një nga lojtarët që do të mbërrijë këtë verë dhe kështu pozicioni i Eric Garcia është në ajër. Ndërkohë Franck Kessie është treguar i dobishëm deri më tani, por do të bënte një ndryshim të madh në llogaritë nëse ai do të shitej.

Ndërkohë sulmuesit janë të gjithë në shitje, me përjashtim të Robert Lewandowskit dhe Ousmane Dembeles. Ansu Fati, Ferran Torres dhe Raphinha janë sugjeruar të gjithë si opsione për t’u shitur, pa asnjë nga tre pritshmëritë deri tani.

Rikthimi i fuqishëm i futbollit italian në Evropë, sa shumë skuadra vitin e ardhshëm mund të luajnë në Champions

Ai është ‘Special One’, momenti kur Mourinho i ngriti në këmbë 67 mijë tifozë në Olimpico (Video)