Barca e do finalen në stadium…

Barcelona dhe Athletic Bilbao janë dy finalistët e Copa del Ray për këtë sezon. Por, ende nuk është vendosur se ku do ta luajnë finalen këto dy skuadra.

Josep María Bartomeu, Presidenti i Barcelonës, ka kërkuar që finalja e Copa del Ray mes Barcelonës dhe Athletic Bilbaos të zhvillohet në një stadium që ka kapacitet të madh për spektatorë.

“Ashtu si të gjitha ekipet, ne duam të luajmë në një stadiume të mëdha. Ne duam një fushë e madhe se e jona. Mund të jetë Santiago Bernabeu, mund të jetë Mestalla, San Mames ose Calderon”, ka deklaruar Bernabeu, raporton AS.