Barazim në “Old Trafford”, buzëqesh Arsenali

Manchester United dhe Arsenal i kanë ndarë pikët duke luajtur baras 1:1, në derbin e fundjavës së Premierligës angleze.

Vendësit kaluan në epërsi përmes golit të Herreras, mirëpo mysafirët barazuan gjithçka me Walcot.

Ky barazim i konvenon Arsenalit, që edhe pse ka një ndeshje më pak të zhvilluar, është një pozitë mbi Manchesterin në tabelë.