Barazim në Gjilan, Drita “djeget” në Pejë

Janë mbyllur dy ndeshjet e fundit të javës së dytë të Vala Superligës në futboll.

Gjilani dhe Feronikeli kanë ndarë pikët në Gjilan, duke luajtur 1:1.

Lulëzim Doshlaku shënoi autogol për Feronikelin në pjesën e parë, kurse në të dytën mysafirët barazuan me Mark Milicajn, që realizoi në minutën 38.

Në ndeshjen tjetër, Drita u djeg në Pejë, pasi u mposht 2:0 nga Drita e Gjilanit.

Altin Merlaku shënoi në pjesën e parë, kurse Balaj në të dytën.