Barack Obama pritet të blejë klubin e njohur të NBA

Dashuria e ish-presidentit amerikan Barack Obama për basketbollin është e njohur.

Ai ka bërë përshtypje disa herë duke treguar aftësitë e tij në basketboll.

Sipas gazetarit të njohur Bill Simmons, Obama dhe një grup investimesh ku ai bën pjesë mund të blejnë Phoenix Suns.

Sipas “Forbes”, midis 2.5 dhe 4 miliardë dollarë janë mbi tavolinë. Megjithatë, nëse fitojnë 40% të totalit, do të bëhen pronarë.

Pra, Obama mund të jetë udhëheqësi i tyre i ri./abcnews

Besa Famgas synon hapin para në garat evropiane

Në këto televizione transmetohet ndeshja Ballkani – Slavia Prague