Ballkanin e vlerësojnë dy personalitete të larta në Turqi, klubi i falënderon për vlerësimin

Ballkani është duke vazhduar përgatitjet në tokën turke para sezonit të ri.

Skuadra kosovare ka disa ditë që po qëndron në Turqi, ku tanimë ka zhvilluar edhe dy ndeshje miqësore.

E gjatë qëndrimit në Kayseri, klubi ka krijuar miqësi të ngushtë me skuadrën e këtij qyteti, Kayserispor.

Sot gjatë seancës stërvitore, klubin suharekas e kanë vizituar dy personalitete të larta të këtij qyteti, presidentja e klubit Kayserispor, Berna Gözbaşı dhe kryetari i Komunës, Memduh Büyükkılıç.

Njoftimi i plotë nga klubi:

Të dashur tifozë 

Klubi i Ballkanit kishte sot një vizitë shumë të veçantë në Turqi. Presidentja e klubit të Kayserispor, Berna Gözbaşı dhe kryetari i Komunës së Kayserit Memduh Büyükkılıç kanë vizituar klubin tonë në stadiumin ku po kryejmë stërvitjet.

Vizita e dy figurave të njohura turke, është një vlerësim për klubin tonë dhe gjejmë rastin t’i falënderojmë për pritjen e ngrohtë që i kanë rezervuar klubit tonë.

Faleminderit Berna & Memduh! Teşekkürler Berna & Memduh.

Na priftë e mbara Suharekë 

/Gazeta Olle/

Gjilani konfirmon dy miqësoret e radhës

E tmerrshme: Ish futbollisti i Ajaxit vrahet me një plumb në kokë