Ballkani uron shërim të shpejtë për ish-futbollistin e tyre, Albion Rrahmanin

Sulmuesi kosovar, Albion Rrahmani, ka pësuar një lëndim gjatë ndeshjes së Kosovës kundër Andorrës, e vlefshme për kualifikimet për Kampionatin Evropian 2024.

Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar se pas kontrollave mjeksore, Albion Rrahmani ka pësuar frakturë në kyçin e këmbës së djathtë dhe do t’i nënshtrohet operimit.

Për lëndimin e Rrahmanit ka reaguar edhe ish-klubi i tij, Ballkani, duke i uruar rikuperim të shpejtë.

“Klubi ynë i dëshiron rikuperim të shpejtë, që sa më parë t’i kthehet fushës së blertë, sepse ka shumë për të dhënë.” thuhet në njoftim.

Postimi i plotë i Ballkanit:

Klubi i njohur turk, Besiktas, mysafir i Besës gjatë fundjavës

Anglia u21 deklason serbët, rezultati përfundimtar 9:1