Ballkani mëson kundërshtarët e mundshëm për raundin e parë të Ligës së Kampionëve m

Ballkani do të luaj në rrethin e parë të Ligës së Kampionëve.

Kampioni në fuqi i Kosovës ka mësuar emrat e pesë kundërshtarëve të mundshëm ku do të përballet me njërin nga ta.

Shorti do të hidhet me fillim nga ora 14:00 në selinë e UEFA-s në Nyon.

Kampioni i Hungarisë, Ferencvaros dhe ai i Bullgarisë, Ludogorets janë kundërshtarët më të vështirë.

Tre skuadrat tjera të mundshme që mund të përballet Ballkani janë edhe Zalgiris, Shamrock dhe TNS. /Gazeta Olle/

Shqipëria kërkon fitoren e dytë, luan në udhëtim te Ishujt Faroe

Gjilani dhe Dukagjini mësojnë kundërshtarët e mundshëm për rrethin e parë të Ligës së Konferencës