Ballkani mëson emrat e kundërshtarëve të mundshëm në rast kalimit të raundit ose eliminimit në Ligën e Konferencës

Ballkani ndodhet në rrethin e parë të garës më të madhe evropiane për klube, Ligës së Kampionëve.

Kampioni në fuqi i Kosovës në rrethin e parë të kësaj gare do të ketë punë shumë të vështirë me kampionët e Bullgarisë, Ludogorets.

Suharekasit kanë mësuar tanimë kundërshtarët e mundshëm në rast kalimit tutje, ose eliminimit nga Liga e Kampionëve, ku do të luajnë në Ligën e Konferencës.

Në rast se Ballkani arrin ta eliminoj Ludogoretsin, atëherë në rrethin e dytë të Ligës së Kampionëve do të përballet me fituesit e dueleve Zalgiris – Struga, RAkow – Flora Tallinn si dhe Olimpija Ljubljana – Valmiera.

Nëse eliminohet nga Championsi, suharekasit në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës do të përballen me humbësit e ndeshjeve Helsinki – Larne ose Zalgiris – Struga si dhe vendin e dytë të fazës paraeliminatore.

Drita, Gjilani dhe Dukagjini mësojnë kundërshtarët e mundshëm për rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

Drita përballë Viktoria Plzen, Gjilani dhe Dukagjini mësojnë kundërshtarët e mundshëm në Ligën e Konferencës