Ballkani interesohet për yllin e Tiranës, por situata për transferimin e tij nuk është e lehtë

Skuadra e Ballkanit është në kërkim të përforcimit të skuadrës në merkaton e janarit.

Burime të ‘GazetaBlic Sport’ mësojnë se klubi i Ballkanit ka shprehur interesim për futbollistin e Tiranës, Vesel Limaj.

Megjithatë për transferimin e tij situata nuk është e lehtë – pasi lojtari ka kontratë me klubin e Tiranës.

Përveç kësaj, Limaj ka oferta edhe nga klubet turke për të vazhduar karrierën në Turqi.

Vlen të theksohet se Ballkani është ndër klubet e interesuara për shërbimet e mesfushorit, por gjithçka do varet nga Tirana dhe lojtari.

Intervistë fantastike nga Sylvinho, flet për Kombëtaren, mikpritjen dhe lojtarët shqiptarë

Barcelona mposht Betisin dhe do të përballet me Realin në finalen e Superkupës së Spanjës