Ballkani – Drita, ky është bilanci i dy skuadrave në pesë ndeshjet e fundit

Superliga e Kosovës vazhdon sot me dy ndeshje fantastike.

Dy super përballje do të zhvillohen ditën e sotme, me kryendeshjen që zhvillohet në Suharekë, shkruan GazetaBlic.

Ballkani dhe Drita premtojnë spektakël në takimin e tyre, me të dy skuadrat që janë në krye të tabelës.

Pikët e kësaj ndeshje kanë vlerë të madhe në garën për titullin kampion, andaj edhe të dy klubet janë përgatitur fortë.

Bazuar në pesë ndeshjet e fundit direkte mes tyre, gjithçka është e barabartë, pasi që të dy skuadrat kanë nga dy fitore ndaj njëra-tjetrës, kurse një ka përfunduar në barazim.

Muller thumbon Messin pasi e eliminoi nga Liga e Kampionëve, por e lavdëron për paraqitjen në Kupën e Botës

Duel për Evropën mes Gjilanit dhe Prishtinës, formacionet zyrtare