Ballkani bëhet skuadra e fundit që siguron “biletën” për 1/8 e finales së Kupës së Kosovës

Ballkani është skuadra e fundit që kompleton 16-shen e klubeve të kalojnë në 1/8 e finales së Kupës së Kosovës.

Suharekasit kanë triumfuar 1-3 në udhëtim te Phoenix në rrethin e 1/16-tës së finales, shkruan Gazeta Olle.

Golat e fitores për kampionët e Kosovës i realizuan realizuan Zarubica (23’), Kuç (64’) dhe Gripshi (87’).

Përveç luftës në elitën e futbollit kosovar, “Portokallinjtë” shihet edhe si favoritë për triumf në Kupën e Kosovës. /Gazeta Olle/ 

Nuhiu thyen heshtjen dhe flet pas largimit nga Drita

Këto janë 16 skuadrat e mbetura që do të luftojnë për trofeun e Kupës së Kosovës