Ballkani barazon me Ulpianën, shërbeu më shumë për lojtarët e rinjë (VIDEO)

Ekipet që garojnë në futbollin vendor janë në pushim për shkak të ndeshjeve kombëtare, megjithatë Ballkani ka zgjedhur të zhvillojë një ndeshje miqësore me Ulpianën.

Ky derbi u zhvillua në stadiumin “Sami Kelmendi” në Lipjan dhe përfundoi me barazim. Suharekasit janë lider në tabelën e Superligës pas gjashtë fitoreve dhe dy barazimeve kurse Ulpiana pas shtatë fitoreve dhe një humbje i prin tabelës në Grupin B.
Ky ballafaqim shërbeu për stafin tonë teknik që t’i japin momente edhe futbollistëve që nuk kishin shumë minuta në ndeshjet e deritanishme.” thuhet në njoftimin e Ballkanit. /Gazeta Olle/
Postimi i plotë i Ballkanit:

 

Postimi i  Ulpianës:

Mediumi i njohur zviceran: Xhaka dhe Shaqiri, dyshja kryesore për sukseset e Zvicrës

Rrahmani do të mungojë tre muaj në fushën e blertë