Ballkani arrinë në tokën turke, nesër luajbë miqësore me skuadrën nga Superliga e Turqisë

Ballkani ka arritur në Turqi për fazën përgatitore.

Ekipi i udhëhequr nga trajneri Bekim Isufi ka kryer edhe stërvitjen e parë.

Skuadra nga Suhareka ka arritur në qytetin e Kayserit ku lartësia është 1500  mbi nivelin e detit.

Ballkani ka njoftuar se sot ka kryer stërvitjen e parë, derisa nesër përsëri do të stërvitet.

E pasditën e nesërme, të besuarit e Bekim Isufit do të luajnë miqësore me skuadrën e Superligës turke, Kayserispor.

Njoftimi i plotë i Ballkanit:

Të dashur tifozë

Skuadra ka mbërritur mëngjesin e sotëm në Turqi, aty ku do të kryejë fazën përgatitore. Pas pritjes së ngrohtë nga pala turke, ekipi u akomodua në hotel dhe pasdite ka zhvilluar seancën e parë stërvitore.

Ditën e nesërme skuadra do të zhvillojë stërvitjen e radhës teksa pasdite do të zbresë në fushë për miqësoren e parë. Pasdite, ekipi do të testojë veten në miqësoren ndaj vendasve të Kayserispor.

Na priftë e mbara Suharekë

/Gazeta Olle/

Shaqiri konfirmon se do të largohet nga Liverpooli dhe i jep dritë jeshile transferimit në Serie A

Batatina tregon se sa fiton Llapi nga transferimi i Salihit te Lokomotiva e Zagrebit