Baliu në derbin e Ligës së Parë

Mentor Baliu do të gjykojë kryendeshjen e javës 27 në Ligën e Parë, ndërmjet Gjilanit dhe Flamurtarit, dy skuadra këto që me gjasë do të jenë në barazh për inkuadrim në Superligë.

Takimi luhet të dielën në stadiumin e qytetit në Gjilan.

Baliu është gjyqtar i Superligës.

 

Orari dhe gjyqtarët – Java 27

 E shtunë – ora 16:00

Llapi – Rahoveci

(S.Hajdari. D.Muriqi. N.Bala)

 

Ulpiana – KEK-u

(A.Halilaj. B.Bunjaku. F.Jashari)

 

2 Korriku – Ramiz Sadiku

(L.Fejza. H.Llallo. Q.Vata)

 

E diel – ora 16:00

Gjilani – Flamurtari

(M.Baliu. I.Kabashi. R.Hyseni)

 

Liria – Kosova (P)

L.Mustafa. J,Gashi. A.Sadiku)

 

Dukagjini – Ballkani

(V.Kastrati. G.Hyseni. E.Bicaj)

 

E hënë – ora 16:00

Lepenci – Vllaznia (P)

(F.Tahiri. E.Baliqi. B.Haradinaj)

 

Deçani – Fushë Kosova

( A.Shala. A.Rexhepi. E.Kume)