Bale shkëlqen edhe në basketboll (VIDEO)

Është veshur përherë me të bardha, por kësaj rradhe jo me fanellën e ekipit të tij Real Madrid, por me atë të ekipit të famshëm të NBA, Miami Heat.

Gareth Bale ka marrë pjesë në “Half Court Challenge”, një garë e organizuar nga NBA në të cilën duhet të bësh kosh nga mesi i fushës në 5 tentativa.

Uellsiani i ka surprizuar të gjithë teksa ka shënuar 3 herë duke treguar se nuk është as vetëm me këmbët.

Në fund të garës Bale ka nominuar Lewis Hamilton dhe Luka Modriç.