Bajrami: Nuk e kuptova zëvendësimin, doja të vazhdoja ndeshjen

Nedim Bajrami, ka thënë pas humbjes me 1-2 ndaj Izraelit në “Air Albania”, se duhet të jenë më të zgjuar që të mos gabojnë si mbrëmjen e sotme.

Duke folur për emisionin “Kuqezi” mesfushori theksoi se nuk e kuptoi arsyen pse e zëvendësoi trajneri, por shton se ai ishte i gatshëm për të vazhduar.

Humbja: “Pjesën e parë luajtëm shumë mirë, pjesën e dytë nuk u futëm shumë mirë. Pastaj pësuam dy gola shumë shpejt. Duhet të jemi më të zgjuar e të mos i pësonim ato gola.

Skuadra me ty është më sulmuese: “Pas ndeshjes që kemi humbur nuk e di, besoj se gjithë skuadra ka bërë pjesën e saj, por nuk e di.”

Pse u zëvendësove? “Nuk e di pse, trajneri e bëri atë zëvendësim. Isha fizikisht mirë dhe isha gati për ta vazhduar ndeshjen.”

 

Broja: Kur humb nuk flitet për ndeshje të mirë, gabuam të gjithë në pjesën e dytë

Reja: Prej tri vitesh bëjmë gabime të rënda, unë jap orientime, por në fushë shkojnë lojtarët