Bajrami e mbyll përfundimisht me Birminghamin, bëhet me skuadër të re

Geraldo Bajrami e ka mbyllur përfundimisht kapitullin e tij te Birminghami.

Mbrojtësi shqiptar ka qenë pjesë e akademisë së këtyre të fundit, me të cilët ka arritur që të debutojë edhe me ekipin e parë.

Futbollisti 21-vjeçar kërkonte të linte futbollin e moshave dhe të kishte më tepër hapësira në atë profesionist, prandaj ka vendosur të largohet nga Birmingham.

Bajrami ka gjetur ekipin e tij të ri për të vijuar karrierë.

Under-23s captain Bajrami extends contract

Mbrojtësi i Kombëtares shpresa është prezantuar në radhët e Kidderminster Herriers. Skuadra në fjalë luan në ligat inferiore të Anglisë, ndërsa Barjami dëshiron të hedhë një e nga një hapat drejt niveleve më të larta të futbollit.

Ndeshjet në Superligën e Kosovës do të kenë nga tani e tutje nga nëntë zyrtarë

FIFA ia bllokon përsëri merkaton Feronikelit, kjo është arsyeja