Bajram Gashi në derbin Feronikeli – Besa

Padyshim, vëmendja më e madhe në javën e parafundit në Raiffeisen Superligën e Kosovës në futboll, shkon në Pejë, atje ku Besa tenton për ta çuar në xhiron e fundit ‘luftën’ për titullin kampion. Në këtë sfidë Bajram Gashi do ta bëjë ndarjen e drejtësisë. Të gjitha ndeshjet e xhiros së parafundit të këtij edicioni të Raiffeisen Superligës zhvillohen të dielën dhe që të gjitha nisin në orar të njëjtë, 16:00.

Orari dhe gjyqtarët

Besa – Feronikeli                                 SSK

(B. Gashi. J. Musolli. M. Qehaja. B. Batalli)

Hajvalia – Vellaznimi

(B. Jahmurataj. L. Muhadri. B. Rama. I. Shuleta)

Prishtina – Drenica

(F. Tahiri. A. Ejupi. G. Mehmeti. S. Isufi)

Trepça – Ferizaj

(G. Shala. F. Jakupi. K. Bajrami. H. Hajdari)

Kosova (V) – Drita

(M. Baliu. S. Berisha. F. Abrashi. B. Kosumi)

Trepça-89 – Istogu

(T. Maloku. A. Latifi. V. Kelmendi. G. Nuza)