Bad News Eagles të pafat, mposhten nga NIP – shkëlqen REZ!

Bad News Eagles janë mposhtur nga Ninja in Pyjamas në ndeshjen e raundit të dytë për kualifikimet në turneun më të madh në botë të CS:GO.

Bad News Eagles e filluan ndeshjen mjaft dobët – duke shkuar në 10:2 në disavantazh, megjithatë ekipi u këndell dhe afroi rezultatin, por mjaftoi të fitojnë edhe ndeshjen, shkruan GazetaBlic Sport.

Ekipi suedez, NIP fitoi në fund me rezultatin e pëtgjithshëm 16:11.

Lojtari më i mirë i ndeshjes ishte padyshim REZZ nga ekipi i NIP, i cili në çdo raund ishte pothuajse i pandalshëm.

“BNE” tani shkon në seri prej 1 fitore dhe 1 humbje në 2 ballafaqimet e zhvilluara sot.

 

E riktheu Trepçën ’89 në Superligë, Shpëtim Idrizi flet për sezonin fantastik të ‘Minatorëve’ si dhe objektivat për sezonin e ri: Kurrë më në Ligën e Parë, synojmë daljen në Evropë

Fotografi e publikuar për herë të parë, tre legjenda shqiptare në grumbullimin e kombëtares në vitin 1946