Atmosferë fantastike te Drita, skuadra zhvendoset në Durrës për përgatitje disa ditore

Pas ndeshjes derbi ndaj Prishtinës, skuadra e Dritës ka pushuar dy ditë dhe pastaj është zhvendosur në Durrës.

Në Shqipëri, skuadra e Nuhiut do të përgatitet disa ditë për vazhdimin e edicionit të Superligës, shkruan Gazeta Olle.

Atmosfera në ekipin e bardhekaltërve duket mjaft e mirë, në fotot e publikuara nga faqja zyrtare e klubit.

“Intelektualët” pas tetë xhirove gjenden në pozitën e pestë në tabelë me 12 pikë.

Pasi të përfundojnë ndeshjet e kombëtareve, Drita rikthehet më 15 tetor për të zhvilluar ndeshjen e xhiros së nëntë në udhëtim te Ulpiana. /Gazeta Olle/ 

Itali – Spanjë, publikohen formacionet zyrtare

Vjosa e vetme rrëmben kreun në Ligën e Dytë, këto janë rezultatet dhe tabela pas xhiros së gjashtë