Atmosfera nga ‘Plisat’ e mahnitshme

Sigal Prishtina ka arritur fitore të madhe në kryeqytet pasi ka mposhtu Craioven me rezultat 98:70.

 

Pas ndeshje trajneri i skuadrës rumune Andjelko Mandiq, ka falënderuar kryeqytetasit për mikpritjen duke komentuar edhe atmosferën e krijuar nga Plisat.

 

“Ishte një ndeshje e vështirë ne bëmë shumë gabime dhe Prishtina e meritoi fitoren. Ju dëshiroj fat në gjysmëfinale. Gjithashtu dua të flas edhe për atmosferën e krijuar nga tifozët ishte tejet fantastike”, deklaroi për Gazetënolle. Mandic.