Atletico përmbys Milanin, Greizmann dhe Suarez ia dhurojnë fitoren spanjollëve

Atletico Madridi ka mposhtur Milanin në San Siro rezultat 2-1 në kuadër të javës së dytë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Milani e mbylli pjesën e parë në epërsi me golin e Rafael Leaos.

Në këtë pjesë kuqezinjtë mbetën me një lojtar më pak pasi që Frank Kessie u ndëshkua me karton të kuq.

Atletico Madridi arriti në fundin e ndeshjes fillimisht ta barazojë.

Zhvillohej minuta e 84-të, kur Antoine Greizmann shënoi për 1-1.

Në kohën shtesë Atletico Madridi fitoi penallti, ku nga pika e bardhë ishte i saktë Luis Suarez për 2-1.

Milani mbetet pa pikë edhe pas dy ndeshjeve, ndërsa Atletico Madridi tani ka katër pikë. /Gazeta Olle/

PSG i fortë për Man Cityn, Messi shënon super gol në fitore

Sheriffi trondit Real Madridin midis “Santiago Bernabeut”