Atletico – Leverkusen, vlerësimet e lojtarëve

 

Atletico Madridi ka arritur të shënojë fitore me rezultat 1:0 dhe të kualifikohet falë goditjeve të penalltive.

Më poshtë i keni vlerësimet e lojtarëve të këtij takimi, transmeton lajmi.net.

Atletico Madrid: Moya 8, Gamez 7.5, Juanfran 8, Gimenez 8.5, Miranda 7.5, Cani 7.5, Turan 8.5, Koke 8, Suarez 8.5, Griezmann 8, Mandzukic 8.

Zëvendësuesit: Oblak 8.5 (Lojtar i ndeshjes), Garcia 8, Torres 8.

Bayer Leverkusen: Leno 8, Hilbert 7.5, Toprak 7.5 (Dështim i ndeshjes), Spahic 8, Ëendell 8, Bendes 8, Castro 8, Bellarabi 8,Cahlanoglu 8, Drmic 8, Heung 8.

Zëvendësuesit: Papadopoulos 8, Rolfes 8, Kiesling 7.5.