Asistimi fantastik nga Mërgim Berisha për Mesut Ozilin (Video)

Fenerbahce ka marr një fitore në shtëpi ndaj Giresunspor me rezultat 2-1 në kuadër të javës së gjashtë të Superligës së Turqisë.

Ferdi Kadioglu shënoi golin e parë për Fenerbahcen që në fillim të ndeshjes.

Në fundin e pjesës së parë Ibrahima Balde humbi një penalti për Giresunsporin.

Mërgim Berisha u fut për Fenerbahcen në lojë në minutën e 60-të, duke lënë shenjë menjëherë pas disa minutash.

Në minutën e 64-të, ai vodhi një top në sulm, duke asistuat te Mesut Ozil i cili shënoi për 2-0.

Krejt në fund Souleymane Doukara shënoi për 2-1.

Fenerbahce me këtë fitore ngjitet në vendin e katërt me 13 pikë, një më pak se Besiktas dhe Trabzonspor që janë në krye me një pikë më shumë.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Caktohet data dhe ora kur do të zhvillohet El Clasico

Ronaldo shkon në stërvitje me Bentley, por edhe i shoqëruar nga sigurimi privat