Asier Illaramendit drejt Arsenalit

Arsenali është shumë pranë Asier Illaramendit.

Skuadra e Arsenalit është në fazën e fundit për të nënshkruar me mesfushorin spanjoll të Real Madridit, Asier Illaramendi.

Më herët mediat angleze shkruani se Liverpooli  është shumë pranë Illaramendit, por tashmë në garë ka hyrë edhe Arsenali.

Fichajes.net shkruan se Wenger është një adhurues i spanjollit dhe se e dëshiron atë në skuadër për edicionin e ardhshëm.