Asgjë e re: Berardi mposht Milanin

Domenico Berardi e ka mposhtur Milanin 3:2, duke ia dhënë kështu tri pikë të reja skuadrës simpatike, Sassuolo.

Talenti italian realizoi tre gola kundër Milanit, ndërsa dy realizimet e mysafirëve erdhën nga Bonaventura dhe Alex.

Ju kujtojmë që në ndeshjen ndërmjet këtyre dy skuadrave në edicionin e kaluar, Berardi kishte shënuar katër gola.