Asani: Kemi qenë gjatë gjithë kohës në sulm, ndoshta fati nuk ishte me ne

Sulmuesi i Kombëtares kuqezi, Jasir Asani ka deklaruar se fati nuk ishte me Shqipërinë sot por që janë të lumtur pasi ndodhen në vendin e parë.

“Jo nuk është puna që është mësuar për golat, por cdo kombëtare luan fort dhe mbrohet, është vështirë të shënosh. Besoj kemi bërë një ndeshje të mirë dhe jemi të lumtur që e mbyllëm në vendin e parë. Ne kemi qenë gjatë gjithë kohës në sulm, ndoshta fati nuk ishte me ne, patëm raste për golin me Dakun, kemi bërë një punë të mirë dhe kemi rrahur shumë kombëtare, ne kemi bërë maksimumin dhe të gjithë jemi të lumtur pasi jemi në vendin e parë” deklaroi ai për “Super Sport”.

Këto janë 20 kombëtaret që kanë siguruar biletë për në Euro 2024

Ismajli: Kemi bërë ndeshje perfeke, por dy të fundit jo edhe aq