Asani fluturon, vlera e tij bëhet milionëshe

Futbollisti i Kombëtarës së Shqipërisë Jasir Asani, ka lënë përshtypje të jashtëzakonshme me paraqitjet e tij në kualifikimet për “EURO 2024”.

Kontributi i Asanit, ishte i madh duke shënuar tre gola, duke mundësuar “Kuqezinjtë” të kualifikohen për në Gjermani.

E kështu u rrit edhe vlera e tij.

Nga 700 mijë euro në shkurt, vlera e shqiptarit nga Maqedonia e Veriut tani është 1,2 milion euro.

Ai ka lojë të mirë po ashtu edhe me ekipin e tij në Korenë e Jugut.

Jasir Asani, në 30 ndeshja i ka shtatë gola dhe tre asistime.

Po raportohet që shumë shpejt ai mund të transferohet në Evropë. /Gazeta Olle/

Peja e Ylli mbyllin vitin me fitore në Superligën e Kosovës në basketboll

Humbja e parë në Emirates për këtë sezon, Arteta: Dominuam, por ky është futbolli