Arsim Prepolli e kompleton stafin e timonierit Abdulah Ibrakovic

FC Prishtina ka njoftuar opinionin futbolldashës se ka kompletuar edhe stafin e trajnerëve për edicionin 21/22.

Ndihmës i kryetrajnerit Abdulah Ibrakoviq do të jetë edhe Arsim Prepolli, i cili erdhi te Prishtina me insistimin e trajnerit boshnjak.

Prepolli ka përvojë si trajner edhe te skuadra tjetër nga kryeqyteti kosovar, Flamurtari, si dhe në një shkollë private futbolli me grupmosha të reja.

Ai është ndër futbollistët nga Kosova që ka shkëlqyer në vitet 2000-2010 duke luajtur edhe te Prishtina e disa skuadra të tjera në Kosovë, teksa karrierë ka bërë edhe në Shqipëri, Bosnje Hercegovinë, Slloveni, Austri e Iran.

Dramë në Manuel Martinez Valero, Real Madrid kualifikohet vetëm pas 120 minutave

Më 26 janar shpallen më të mirët e vitit në hendboll