Arsenali publikon tmerrin që përjetoi Granit Xhaka gjatë luftës në Kosovë (VIDEO)

Klubi i Arsenalit në profilin zyrtar në Twitter ka shpërndarë video intervistën e realizuar me mesfushorin nga Kosova, Granit Xhaka.

Xhaka ka folur më herët për rrugëtimin e tij drejt Zvicrës dhe përjetimet e shqiptarëve të torturuar nga serbët.

Në këtë intervistë, Graniti ka rrëfyer se si një refugjat arriti që një ditë të luajë për Arsenalin.