Arsenali po shqyrton mundësinë e nënshkrimit të Gabriel Jesus nga Man City

Gunners janë duke luftuar për një vend që dërgon skuadrat në Ligën e Kampionëve, ndërsa nesër në shtëpinë e tyre presin skuadrën e Manchester United.

Gazeta “Athletic” ka zbuluar detaje rreth një marrëveshje para-sezonale në mes të sulmuesit brazilian dhe Arsenal.

Klubet nuk kanë folur ende, por bisedime mes Edu + përfaqësuesve ka pasur për muaj të tërë. Calvert-Lewin është ndër opsionet e konsideruara gjithashtu.
Diskutimet midis drejtorit teknik të Arsenalit, Edu dhe përfaqësuesve të Jesus besohet se kanë ndodhur për disa muaj dhe lojtari mendohet të jetë i hapur për lëvizje, megjithëse negociatat nuk kanë filluar ende midis Arsenalit dhe Man City. – David Orstein (Athletic)

Të gjithë nën ethe nesër ndeshja e radhës e Bad News Eagles kundër ekipit rus ASG, për të vazhduar ëndrrën për në Major

Zyrtare: Sistemi VAR do të përdoret nga ndeshjet gjysmëfinale edhe në Ligën e Konferencës