Arsenali mendon ta zëvendësojë Wengerin me Kloppin

Arsene Wenger mund të përfundojë epokën 19-vjeçare te Asenali, për t’u zëvendësuar nga trajneri gjerman i Borussia Dortmund, Jurgen Klopp.

Largimi i këtij të fundit në fund të sezonit nga Dortmundi, ka bërë që drejtuesit anglez të mendojnë për largimin e trajnerit francez dhe për afrimin e gjermanit, i cili shihet në Londër si rikthimi i shpresës për të parë Arsenalin e madh, i cili mungon që nga viti 2005.

Të interesuara për Kloppin mbeten edhe dy skuadrat tjera të Premierligës, Liverpool dhe Manchester City. /Gazeta Olle