Arsenali luan për top-katërshe, Liverpooli për titull – formacionet zyrtare

Në Emirates Stadium, Arsenali dhe Liverpooli zhvillojnë një nga ndeshjet e mbetura të Ligës Premier.

Topçinjtë mbajnë vendin e katërt në renditjen tabelare me vetëm një pikë më shumë se Manchester Unitedi, porse kanë tri takime më pak të zhvilluara dhe synojnë të përforcohen në top-katërshe.

Në anën tjetër, Redsat e kanë shansin ta ngushtojnë diferencën e pikëve me liderin Manchester City (e cila aktualisht është katër pikë).

Do të shohim një përballje taktikash të trajnerëve Mikel Arteta dhe Jurgen Klopp, të cilët i kanë zgjedhur formacionet startuese.

Formacioni startues i Arsenalit:

Formacioni startues i Liverpoolit:

/Telegrafi/

Formacionet startuese: Chelsea favorit ndaj Lille për të vazhduar në çerekfinale

Willy Caballero: Ai është i pabesueshëm, do të ketë të ardhme të madhe