Arsenali i Xhakës e Mustafit e fiton Superkupën e Anglisë

Arsenali është fitues i Comunity Shield pasi mposhti Chelsean me penallti 4-1. 

Ndeshja përfundoj me rezultat të barabartë 1-1 me golat e Victor Moses dhe Sead Kolasinic.

Pas ekzekutimit të penalltive, Arsenali u tregua më i saktë duke e filluar me trofe këtë sezon. Shqiptari Granit Xhaka u aktivizua në këtë ndeshje, por jo edhe Shkodran Mustafi.