Arsenal rrëmben pozitën e tretë (VIDEO)

Arsenali ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në shtëpi përball Evertonit me rezultat 2:0. Golat në këtë ndeshje u shënuan sulmuesi francez, Oliver Giroud në minutën e 39-të dhe në minutat e fundit të takimit nga Rosicky.

Pas kësaj fitoreje Arsenali ngritet në pozitën e tretë me 51 pikë, katër më pak se Manchester City, që mbanë pozitën e dytë.