Arsenal, Roma dhe Manchester United mësojnë emrat e kundërshtarëve në grupet e Ligës së Evropës

Është hedhur për edicionin e ri në grupet e Ligës e Evropës për sezonin 2022/23.

Skuadrat e mëdha që marrin pjesë në këtë edicion në Ligën e Evropës janë Roma, Arsenal, Manchester United, Lazio, Feyenoord, apo Moncao.

Gjiganti anglez Arsenal është në Grupin A, ku do të ketë disa kundërshtarë shumë interesant si PSV Eindhoven, Bodo/Glimt dhe Zurichun e futbollistëve shqiptarë.

Roma ndodhet në Grupin C, së bashku me kampionët e Bullgarisë, Ludogorets, skuadrën spanjolle Real Betis dhe kampionët në fuqi të Finlandës, Helsinkin.

Ndërkohë Manchester United ndodhet në Grupin F, së bashku me skuadrën spanjolle Real Sociedad, Sheriff Tiraspol dhe Omanian.

Më poshtë keni grupet komplete në Ligën e Evropës:

Grupi A: Arsenal, PSV, Bodo/Glimt, Zurich,

Grupi B: Dynamo Kiev, Rennes, Fenerbahce, AEK Laranca.

Grupi C: Roma, Ludogorets, Real Betis, Helsinkin.

Grupi D: Braga, Malmo, Union Berlin, ST Gilloise.

Grupi F: Manchester United, Real Sociedad, Sheriff Tiraspol, Omania,

Grupi E: Lazio, Feyenoord, Midtjylland, Sturm Graz.

U flit se do të transferohet te Ballkani, por Sindrit Guri shkon te skuadra e njohur turke

Një tjetër lojtar mund të largohet nga Tirana, klube nga Turqia dhe Ukraina interesohen për…