Arsenal nuk heq dorë nga Xhaka, i ofrojnë kontratë të re

Granit Xhaka mund të mbetet futbollist i Arsenalit.

Londinezët zyrtarizuan sot transferimin e Ben White, dhe tashmë janë të fokusuar te Xhaka, shkruan Gazeta Olle.

Gazetari Fabrizio Romano ka raportuar se mesfushori shqiptar ka arritur marrëveshje me Romën, por një gjë e tillë nuk ka ndodhur edhe mes dy klubeve.

Tashmë bordi i Arsenalit do të mundohen ta bindin Xhakën për të qëndruar në “Emirates”.

/Gazeta Olle/

Tragjedi e madhe në futboll: Katër futbollistë humbin jetën, dyshohet se bomba shpërtheu në autobusin e tyre

Werderi e rrit ofertën për Lirim Kastratin