Arsenal – Leicester City, formacionet zyrtare

Arsenali do ta pres Leicesterin në kuadër të xhiros së dytë të Ligës Premier.

Topçinjtë e kanë fituar lojën e parë në kampionat, ndërsa kërkojnë ta fitojnë edhe të dytën.

Ndërsa dhelpërat kanë marr një pikë në xhiron e parë dhe kërkojnë fitore në të dytën.

Mikael Arteta do të luajë me Xhakën dhe Partey në mesfushë, ndërsa në sulm me emra si Martinelli e Jesus.

Në anën tjetër Leicester do të luajë me Jamie Vardy.

Arsenal: Ramsdale, White, Saliba, Gabriel, Zinchenko, Partey, Xhaka, Saka, Odegaard, Martinelli, Jesus.

Leicester: Ward, Castagne, Fofana, Evans, Amartey, Justin, Tieleamas, Ndidi, Desbury-Hall, Maddison, Vardy.

 

KB Trepça përforcohet me basketbollistin kanadez

Dukagjini – Prishtina, publikohen formacionet zyrtare