Arrihet marrëveshja, De Gea te Reali

David De Gea është i pari. Portieri i Manchester Unitedit dhe Real Madidi kanë arritur marrëveshjen.

Gazeta Marca na numrin e sot bënë të ditur se e gjithë marrëveshja me lojtarin është kryer.

“Tani ka mbetur që Real Madridi të arrijë marrëveshje edhe me Manchester Unitedit”, shkruan Marca.

Edhe mediat në Angli raportojnë për një marrëveshje mes portierit dhe Realit.